nppd
03 فروردین 1402 - 18:43

رونق از تولید و حمایت از ظرفیت های داخلی راه نجات اقتصاد کشور است

ارومیه - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه نجات اقتصاد کشور در برهه حساس کنونی، رونق تولید و حمایت از ظرفیت‌های داخلی است.

حجت‌الاسلام سید سلمان ذاکر در گفتگو با خبرنگار مهر با تبریک عید نوروز و فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری هر سال شعار سال را بر اساس نیاز کشور مطرح می‌کنند و امسال نیز شعار «مهار تورم و رشد تولید» در همین راستا انتخاب شده است.

وی افزود: در حال حاضر دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب با تحریم‌های ظالمانه اقتصاد کشور را نشانه گرفته و درصدد افزایش تورم هستند بنابراین تنها راه نجات اقتصاد کشور در برهه حساس کنونی، رونق تولید و حمایت از ظرفیت‌های داخلی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولان باید برای نجات اقتصاد کشور به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این حوزه توجه بسیار ویژه‌ای داشته و آنها را چراغ راه تعالی و توسعه اقتصادی کشور بدانند.

وی عنوان کرد: شعارهایی که در سال‌های گذشته از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده مکمل سال بعدی است؛ یعنی نخست باید، در زمینه اقتصاد مقاومتی، دانش‌بنیان و تولید اقدامات مناسبی را انجام دهیم تا بتوانیم در مهار تورم اثرگذار باشیم.

ذاکر با اشاره به شعار سال‌های گذشته، بیان کرد: انسجام ملی شعار ریشه‌ای، دینی و قرآنی، است و رعایت الگوی مصرف امری بسیار مهمی بود که چندین سال پیش از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال انتخاب شد، بنابراین تمامی شعارهای انتخاب شده از سوی رهبری، مقطعی نبوده بلکه ماندگار و ریشه‌ای و معطوف به حل مشکلات مردم است.

وی تصریح کرد: تحقق شعار سال موضوع مهمی بوده و دستور ولایی محسوب می‌شود بنابراین باید در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی در سطح کلان تا پایین قرار گیرد.

ذاکر تصریح کرد: معظم‌له در طول سال‌های گذشته تأکید بر روی اشتغال و جهش تولید داشتند که امسال با نام‌گذاری مهار تورم و رشد تولید همه این شعارها در سال‌های گذشته را خلاصه می‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اصل موضوع شعار امسال که توسط رهبری تعیین شد، پیدا کردن راه سریع برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی است، فاکتور اصلی برای این برون رفت تسهیل فرآیند تولید و رونق کسب و کارهای مولد در کشور است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1106589