nppd
19 بهمن 1401 - 20:13

جدیدترین موضع گیری رئیس جمهور عراق

رئیس جمهوری عراق از طرف های منطقه ای و بین‌المللی خواست به مردم توجه کنند و از تصمیمات و سیاست های تنبیهی که به غیرنظامیان آسیب می زند، دست بکشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، عبداللطیف جمال رشید رئیس جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد: ملت های منطقه به ویژه مردم سوریه و ترکیه به سبب پیامدهای بلایای طبیعی مانند زلزله و شرایط ناپایدار اقلیمی در شرایط غم انگیزی زندگی می کنند که این امر مستلزم همکاری و هم افزایی همگان برای امداد رسانی فوری به این افراد آسیب دیده است.

وی افزود: با توجه به ضرورت تداوم امداد رسانی فوری به آسیب دیدگان، مجروحان و خانواده های قربانیان، ابعاد فاجعه مستلزم گام های بلندمدت استثنایی برای رسیدگی به این موضوع است.

رئیس جمهوری عراق از دولت‌ها و احزاب سیاسی خواست تا اختلافات خود را متوقف کنند و در ارائه کمک‌ها و تسهیل دسترسی آن به آسیب دیدگان همکاری کنند.

وی همچنین از طرف های منطقه ای و بین‌المللی خواست به مردم توجه کنند و از تصمیمات و سیاست های تنبیهی که به غیرنظامیان آسیب می زند، دست بکشند.

وی اعلام کرد: خسارات فاجعه بار ناشی از این زلزله، مستلزم برنامه های درازمدت است؛ زیرا برخی از شهروندان ماه ها و شاید سال های آینده بدون کار، مسکن یا خدمات خواهند ماند و هزاران مجروح نیز نیازمند خدمات درمانی در داخل یا خارج از کشورشان هستند و مناطق تخریب شده نیز به بازسازی نیاز دارند.

رئیس جمهوری عراق ادامه داد: در حالی که عراق همبستگی خود را با آسیب دیدگان و خانواده‌های قربانیان اعلام می کند و به تلاش خود برای ارائه کمک ها ادامه می‌دهد، عراق تمام توان خود را در خدمت هماهنگی و گفتگوی بین‌المللی برای غلبه بر آنچه مانع اقدام جهانی مشترک برای مقابله با مشکلات منطقه می شود، قرار خواهد داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028312