nppd
03 فروردین 1402 - 17:19

خرید کالای ایرانی و توجه به رشد تولید زمینه ساز تحقق شعار سال است

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: عزم مسئولان در رشد تولید و تقویت کالای ایرانی زمینه ساز مهار گرانی خواهد بود.

 آیت الله معلمی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، با تبریک سال جدید ، و فرارسیدن بهار طبیعت و تقارن با بهار قرآن ،به مردم اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت ها و موفقیت های بزرگی در توسعه زیرساخت های کشور و مازندران بوجود آمده است اما ور سال های اخیر شاهد تورم و گرانی بوده ایم که عزم مسئولانه را در مهار آن می طلبد.

معلمی با تاکید بر پیشرفت های چشمگیر کشور در تقویت بنیه دفاعی خاطرنشان کرد: ولی متاسفانه در پی غفلت بعضی از مسئولین و جدی نگرفتن رهنمودهای رهبری در رعایت معیارهای اقتصاد مقاومتی در امور اقتصادی و معیشت مردم دچار مشکل بوده ایم که این مسئله سبب افزایش درصد تورم بود.

 عضو مجلس خبرگان رهبری مازندران ضمن سپاسگزاری از رهبر فرزانه انقلاب در نامگذاری امسال به نام سال مهار تورم افزود: این تدبیر و نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب باعنوان مهار تورم و رشد تولید نشانه ای حکیمانه و راهگشا در پرداختن به مطالبات مردمی بوده است و مخصوصا با رهنمودهای مبسوطی که روز اول فروردین در جوار مضجع مطهر علی بن موسی الرضا برای مردم و مسئولین بیان کرده اند راهکارهای متعدد را از مسئولان برای مهار گرانی در امسال خواسته اند.

 معلمی خطاب به دولت و مسئولان مازندران تاکیدکرد:با عزم راسخ  همه در زمینه رشد تولید که نتیجه آن مهار تورم خواهد شد فعالیت کنند و این مسیله را جدی گرفته  و از هیج کوششی دریغ نکنند تا ور نهایت رضایتمندی مردم را شاهد باشیم.

وی در خصوص وظیفه متقابل مردم نیز برای تحقق شعار سال خطاب به مردم خاطرنشان کرد:همه هموطنان عزیز باید نسبت به خریداری و استفاده از تولیدات ساخت ایران حساسیت لازم را داشته باشند چون استفاده از محصولات خارجی منجر به تقویت تولید و اقتصاد دیگر کشورها خواهد شد و متقابلا استفاده از محصولات ساخت ایران علاوه بر رشد اقتصادی زمینه ساز فرصت اشتغال برای نیروی کار داخلی خواهد بود.

 عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: همگان باید تعصب خاصی نسبت به خرید ومصرف کالاهای ایرانی داشته باشند واز تبلیغ مصرف محصولات خارجی که راهبرد استکبار و عوامل آن برای تضعیف اقتصاد ایران بوده است  بپرهیزیم.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1106535