nppd
09 آذر 1401 - 15:30

۱۵۰ پروژه مدرسه‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد نیمه‌کاره است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵۰ پروژه مدرسه سازی در این استان به دلیل کمبود اعتبار نیمه کاره مانده است.

سید رضا حسینی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  یاسوج ، اظهار داشت: 150 پروژه مدرسه سازی در این استان با پیشرفت فیزیکی 30 تا نزدیک به 100 درصد به دلیل نبود اعتبار نیمه کاره مانده، که بدون شک تاخیر در بهره برداری سبب افزایش هزینه تمام شده و مستهلک شدن پروژه می‌شود.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها را 400 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اعتبارات دولتی جوابگوی تکمیل این پروژه‌ها در یک زمان کم وجود ندارد و تمام امیدومان به خیران مدرسه ساز است.

حسینی‌نیک با اشاره به اینکه هم اکنون سه هزار و 17 واحد آموزشی در قالب 9 هزار و 700 کلاس درس در استان وجود دارد، ابراز کرد: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها 500 کلاس درس به ظرفیت کلاس‌های درس استان اضافه می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل مدارس فاقد سرویس بهداشتی در استان نیز نیازمند 30 میلیارد تومان اعتبار هستیم که در این زمینه نیز مشکل داریم.

حسینی نیک بیان کرد: 766 مدرسه سنگی و آجری ناایمن در استان داریم که برای رفع این مشکل نیز اعتبار نداریم و 65 مدرسه استجاری نیز در استان داریم که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی با تاکید بر اینکه در استان مدرسه کپری نداریم، افزود: امسال 10 چمن مصنوعی در مدارس کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از 50 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که مساحت هر کدام از این چمن های مصنوعی 550 متر مربع است.

حسینی نیک خاطرنشان کرد: بیش از 300 میلیارد تومان اعتبار سال گذشته به طرح های آموزشی، ورزشی و تجهیزات مدارس کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که از این میزان اعتبار 100 درصد آن جذب شد.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890337